Nezařazené

Recenze Knih: Máma v kuchyni (Barbora Charvátová)

DSC04906b

Jste maminka a nejste si jistá co své malé ratolesti připravovat k jídlu? V tom případě by vás mohla zaujmout kniha Barbory Charvátové Máma v kuchyni, která píše stejnojmenný blog. Bára se v knize věnuje nejen samotným receptům, ale stravováním malých dětí vás provede krok po kroku.

DSC04873b

Hned v úvodu se vám Bára i s malou dcerkou Karolínkou představí a také zde popisuje svoji cestu k vaření. Jak ji vlastně napadlo psát blog? I to zde najdete. Dále autorka popisuje jak vlastně s knihou nakládat, u receptů totiž najdete i piktogramy nebo třeba dětská specifika, kterými je Báry blog proslulý.

DSC04832b

V další kapitole se dopodrobna seznámíte s různými surovinami i stavebními prvky, které hrají ve výživě dítěte důležitou roli. Jaké jsou důležité bílkoviny pro dítě a co takové sacharidy? Které a v jaké míře? Nebo co takové avokádo, dnes už velmi oblíbená surovina, je vhodné i pro děti? I toto autorka v knize řeší. Naleznete zde i velmi praktickou tabulku, jaké suroviny v kterém věku dítěti dávat, což je za mě hodně velké plus této knihy.

 

A teď už k samotným receptům. Nejprve v knize naleznete spoustu receptů na polévky. Polévky jsou základ a u malých dětí to platí dvojnásob. Než se pustíte do polévek, dá vám Bára pár rad. A tak je to i u dalších receptových kapitol. A na jaké polévky se můžete těšit? V knize je skoro dvacítka polévek, včetně receptu na domácí bujon, z kterého posléze polévky vychází. Co třeba klasiku jako špenátová? Nebo raději něco méně tradičního? Tak to bych vám doporučila třeba polévku s ovesnými vločkami. Já osobně polévky miluju a v této kuchařce mě nadchly všechny, ač už dítě nejsem :D.

Další nasnadě jsou hlavní chody, tak těch tu najdete opravdu hodně a výběr je velice pestrý. Omáčky, těstoviny, luštěniny, maso, spoustu zeleniny.. od všeho něco, takže si určitě každé dítko přijde na své. Špagetami s dýňovou omáčkou určitě žádné dítě nepohrdne, taková krůtí roláda si taky určitě najde své velké příznivce a když ani to ne, rajská na zdravý způsob to jistí!

Co by to bylo za knihu bez dezertů. Ano ano, proč dětem nedopřát i něco dobrého na zub, když se to podá zdravou formou. Kašiček, které jsou pro děti tak typické tu najdete hned několik, stejně jako lívanečků. A také sušenek, vybrat si tedy můžete mezi klasikou jako jsou kokosové nebo exotikou jako jsou řepové. Najdete zde ale i různé koláče nebo třeba bublaninu.

DSC04893b

V závěru vás čeká ještě několik pomazánek a drobných jídel. A to nejen pro děti, ale jako bonus je tam i odměna pro tatínky.

Pokud tedy se zajímáte o to, co dětem dávat k jídlu a jak zdravě a přesto chutně a rychle pro děti vařit, je pro vás kniha Barbora Charvátové přímo stvořená!

 

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Reklamy

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.