Nezařazené · Ostatní · Tipy a recenze

Charitativní kalendář tureckých receptů

Charitativní kalendář tureckých receptů, jehož zakladatelka je blogerka a copywriterka Bára Aydin, vznikl již před pár lety. Tehdy se svou milou kamarádkou Nicol začaly vydávat kalendář a přispívat na občanské sdružení Smíšek.

Kdo je za kalendářem? Já byla původně jen tichý podporovatel, ale letos jsem se ku mé velké radosti zapojila i aktivně a dala jsem dokupy recepty, které jsme pro letošní ročník vybraly a navařila a nafotila jsem je. Bára s Nikou mají na starosti další organizační věci, nádhernou grafikou přivedla kalendář k dokonalosti Lucie Dlauha a vypomáhá také Martina Kosar.

Letošní ročník chceme pojmout ve větším stylu, neb je naším cílem co nejvíce pomoci. Veškeré informace a objednávky najdete na webu kalendáře – http://varime-dobro.mozello.cz/.

Co vás v kalendáři čeká? Letošní ročník bude na recepty pestrý, najdete tam od všeho něco – mezze, polévky, hlavní jídla, pečivo i dezerty. Na každé roční období vhodný recept, každý měsíc jeden, dohromady tedy 12 receptů. Ano, kalendář je měsíční a nástěnný.

A proč turecké recepty? protože právě Turecko je to, co nás spojilo a to, co máme všechny rády, protože chceme dostat tureckou kuchyni do povědomí, neb opravdu stojí za to.

Jaká je turecká kuchyně? Hlavně je plná zeleniny a luštěnin. Dezerty jsou sice velmi sladké, ale na rozdíl od těch českých vám stačí kousíček. Turecká kuchyně je velice pestrá.

Kam poputují peníze? Hned zpočátku jsme se shodly v tom, že penězmi chceme podpořit naše starší spoluobčany. Nakonec jsme se rozhodly pro domácí hospic, který sice není výhradně jen pro seniory, ale i mladší ročníky, nicméně paliativní péče nás chytla za srdce a rády bysme podpořily neziskovou organizaci Cesta domů. Z peněz, které za kalendář vybereme chceme darovat celou částku, po odečtení tisku.

Kde kalendář zakoupit? Jak už jsem psala výše, letos objednávky probíhají přes naše webové stránky kalendáře, stačí vyplnit tento formulář, posléze zaplatit a kalendář k vám poputuje. Cena je 200 kč – 100 kč a 50 kč poštovné, balné neúčtujeme.

Tak ať se vám podle něj a nás dobře vaří! Pojďme spolu s láskou vařit dobro ♥

#varimedobro

 

 

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.