Dipy, pomazánky a krémy

Holandská omáčka

Holandská omáčka | reBarbora's kitchen

Holandská omáčka je výborná, ale málokdo ji připravuje ze strachu, že se mu zdrcnou žloutky. Ano, i já kdysi, když jsem ji dělala prvně, místo omáčky jsem udělala míchaná vajíčka na páře :D. Ale nebojte, když budete postupovat správně, tak se vám to nestane a pochutnáte si na holandské omáčce a ne smažených žloutcích.

Náročnost: obtížné
Čas: 20 min
Počet porcí: 3 -4 

Potřebujete:
3 žloutky
3 lžíce vývaru 
1 lžička hořčice
1 lžička vinného octa
120 g studeného másla
sůl

Holandská omáčka se připravuje v páře nad vodní lázní, vezměte si tedy dva rendlíčky, které na sebe pasují, do spodního dejte vodu, ale horní rendlík by se té vody neměl dotýkat. Vodu přiveďte mírně k varu, měla by lehce probublávat, ale ne vřít, by se žloutky hned neuvařily.

Žloutky smíchejte s vývarem, hořčicí a vinným octem a vlijte do rendlíčku nad vodní lázeň. Míchejte! Ihned a pořád. Pokud přestanete míchat, žloutky se začnou vařit a budete z toho mít míchaná vejce.

Až žloutková směs začne houstnout, můžete přidávat máslo, ale jen po kouskách. Rozdělte si ho klidně na pět částí. Každý kousek másla do žloutků nejdřív důkladně vmíchejte a teprve až bude směs zcela spojená, přidejte další kousek másla. Pořád míchejte. Takto pokračujte až do zdělání všeho připraveného másla. Nechte vše důkladně spojit a zhoustnout, samozřejmě za stálého míchání.

Pokud nebudete omáčku nalívat  hned na talíře, sundejte ji z vodní lázně a do spodního rendlíčku s vodou nalijte cca třetinu vody studené, by voda v lázni byla jen vlažná. Takto můžete nechat omáčku chvilku stát. Pokud to nestihnete a omáčka se vám začne zdrcávat, začněte hodně svižně míchat a můžete ji ještě zachránit.

Holandská omáčka si báječně rozumí např. s chřestem a nebo zastřeným vejcem.

Dobrou chuť ♥

Holandská omáčka | reBarbora's kitchen

 

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

3 komentáře: „Holandská omáčka

  1. Přesně tento recept jsem hledala a zkusím dnes večer, už se moc děším a děkuji. Snad nebude poznat voda místo vývaru 🙂 Moc ráda se zase zastavím pro inspiraci, děkuji. Lucka

    To se mi líbí

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.