Tipy a recenze

Recenze knih: Markéta v troubě – Markéta Chovancová

Kniha Markéta v troubě vydaná pod nakladatelstvým Albatrosmedia je stejně pohodová, jako sama autorka, která píše recepty na facebook a instagram, Markéta Chovancová. S lehkostí a pohodou Markétka provádí každým ročním obdobím a ukazuje, že v kuchyni nic není nemožné.

„Vážím si surovin i svého času, proto jsem ráda, když všechno vyjde tak, jak má, a můžu dělat radost lidem kolem sebe.“

Jak už jsem naznačila, kapitoly v knize jsou rozděleny do čtyř ročních období. Na čtenáře tak čekají vyladěné vánoční i velikonoční recepty, pokrmy s využitím sezónní zeleniny a ovoce a vše, co se k danému období hodí a patří.

„…podle mě je právě v tom celé to kouzlo. Těšit se na ingredience, které maní svou sezonu jen pár dní v roce. Je potřeba si je co nejvíce užít, protože budou zase až za rok.“

Na jaře si tak s Markétou můžete připravit krom tradičních velikonočních pokrmů jako je nádivka, beránek, jidášky, apod., také třeba mrkvové muffiny, odlehčené věnečky nebo slaný chlebíček plný bylinek.
V létě nechybí koláče s jahodami ani s rajčaty, borůvkový dortík, marmeláda nebo bábovka, kterou si lze sbalit sebou na piknik.
Podzim je ve znamení jablíček, hrušek, dýně a dalších typických surovin. Těšte se na hruškový koláč, jablkový perník, dýňovou polévku, ale i cibulové čatní, lasagne a dezerty plné čokolády, které podzimní nečas rozzáří.
Zimní kapitola je protkána nejen Vánocemi a recepty na cukroví, vánočku nebo silvestrovské občerstvení, ale i dalšímí komfortními zimními pokrmy jako masové plněné knedlíky nebo několik druhů pečiva.

„Základ tvoří osvědčené rodinné recepty, ale obecně využívám v kuchyni především sezónní suroviny a vymýšlím pokrmy právě z nich.“

V knize nechybí ani Markétiny legendární recepty jako velikonoční ovečky, trhací chlebíček, dýňové houstičky nebo pudingoš. Každou kapitolu navíc doplňuje předmluva s tipy i informacemi o surovinách, které se k danému období vážou. Knihu je možné zakoupit např. přímo u Markéty nebo v albatrosmedia.

Markéta Chovancová – autorka oblíbeného blogu „Markéta v troubě“, kde najde inspiraci každý, kdo hledá pohodové a snadné recepty z dostupných lokálních surovin.

Recenze vznikla ve spolupráci s Albatrosmedia 🤍

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.