Nezařazené · Tipy a recenze

Nerezové nádobí Fabini

Nerezového nádobí jsem se dřív trochu obávala, hlavně proto, že jídlo se bude připalovat a půjde s ním tak hůř pracovat. Díky spolupráci s českou firmou Fabini už vím, že obavy byly zbytečné. Když je nerezové nádobí kvalitní, je skvělé, což toto je a já su po jeho vyzkoušení nadšená, proto bych vám ho teď ráda přiblížila. A pokud se rozhodnete jej vyzkoušet, na konci článku najdete slevový kód na nákup.

Pro mě je velkou výhodou nádobí Fabini i to, že jelikož je nádobí celokovové, může jít ze sporáku rovnou do trouby. Báječně se tak hodí k přípravě obrácených koláčů, frittaty, nebo třeba omáček, které dělám právě tak, že základ orestuji na sporáku a pak to celé dám dodělat do trouby. Taková roštěná nebo ptáčci, jsou při takovéto přípravě bezkonkurenční.

Po vyzkoušení si myslím, že alespoň jeden takový kvalitní nerezový kousek nádobí by měl být v každé domácnosti, kde se pravidelně vaří.

Co to je Fabini?

Fabini je mladá česká firma, kterou založil v roce 2019 Jan Fabini, neboť měl vizi krásného, nadčasového, kvalitního a cenově dostupného nádobí. A dle mě svojí vizi naplňuje víc než skvěle. Nádobí je z vícevrstvé nerezové oceli, precizně a kvalitně zpracované, bytelné a na pohled opravdu krásné, takže se hodí i k servírování. Ten nádherný čistý design jsem si doslova zamilovala.
Při správné péči má nádobí vydržet generace, což zatím posoudit sice nemohu, ale už z pohledu na zpracování je zřejmé, že tomu tak bude.

Jaká je správná péče, která zajistí životnost?

• Nikdy nezahřívat jen samotnou pánev/hrnec
• Nepoužívat vůbec, nebo jen zcela výjimečně na maximální výkon sporáku
• Nenechat zbytky jídla naschnout, ale ani neumývat vařící. Lze mýt jakýmikoliv dostupnými prostředky, ručně i v myčce nádobí
• Větší připáleniny nebo flíčky nedrhnout, buď na to mají ve Fabini specialní přípravek nebo stačí jako u klasických hrnců – na spáleninu krátce povařit vodu se sodou, na flíčky vyleštit citronem nebo octem

Flíčky už jsem leštila octem, šlo to dobře, pánev je pak jak nová. Připečená pánev mi šla úplně v pohodě umýt jen jarem.

Jedna z hlavních překážek – bude se připalovat?

I při opékaní s minimem tuku se nic připalovat nebude a stačí k tomu jeden snadný trik, o kterém se přiznám jsem vůbec nevěděla.

Jak tedy udělat z nerezové pánve nepřilnavou? Stačí studenou pánev vytřít třemi lžícemi oleje, celou, až k okrajům. Poté pomalu na nízký stupeň zahřívat, tak aby se olej nepřipaloval, jen krátce do zřídnutí oleje. Po zchladnutí stačí vytřít ubrouskem a pánev je připravena na smažení, takto se mohou na pánvi připravovat i pokrmy s minimem tuku. Tuto proceduru je pro nepřilnavost třeba dělat po každém umytí vodou, ale dá se obejít i bez toho, já to vynechavám často, jak nejsem zvyklá, tak na to často zapomenu a v pohodě, jen je třeba nepřepálit teplotu a jet pozvolna a opékat na tuku, při opékání na tuku není potřeba pánev vypalovat.

Jednou z chyb při opékání je netrpělivost. Když dáte na pánev maso, je třeba počkat, až se samo odlepí a ne ho „násilně“ odtrhávat, takhle budete mít i krásně opečenou kůrku, za to může tzv. Maillardova reakce, tu na blogu Fabini detailně popisuje přímo Jan Fabini (proklik).

Jaké jsou výhody nerezového nádobí Fabini?

• Díky 3mm silné vícevrstvé nerezové oceli a vnitřní hliníkové vrstvě výborně a rovnoměrně vede teplo až k okrajům
• Hodí se na všechny typy vařičů, do trouby a myčky nádobí
• Nádobí nevylučuje díky nerezové oceli žádné škodlivyny do jídla
• I při styku s chladnou potravinou udrží teplo, díky tomu se pokrm nedusí, ale krásně opéká
• Hrnce mají objemové měrky
• Izolované ergonomické rukojeti

Díky perfektnímu opékání a rovnoměrnému vedení tepla, získají pokrmy výraznější, lepší chuť a to mě na tom baví. Největší plus je pro mě možnost jít s pánví ze sporáku rovnou do trouby, takhle já totiž často vařím. A velký plus je rozhodně i to, že tohle nádobí je prostě ozdobou kuchyně, na to si potrpím. Pánev je na mě sice trochu těžší, ale to jde o zvyk, a taky jeto známka kvality materiálu.

Nově má Fabini v nabídce krom nerezových hrnců, rendlíků a pánví také parádní, kvalitní ocelové nože. A pokud nějakým takovým kouskem chcete udělat radost sobě nebo někoho obdarovat, zde pro vás mám kód na slevu 5 % – barbora5

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.