nápoje · Nealkoholické

Espresso tonic – káva s tonikem

Espresso tonic - káva s tonikem | reBarbora's kitchen

V Praze už je espresso tonik hitem takový dva roky, k nám to ale ještě nedorazilo a já byla strašně zvědavá jak chutná. Nezbývalo tedy, než nastudovat přípravu. Ta je nakonec nesmírně snadná.

Hned na první ochutnání jsem si espresso tonik zamilovala a teď už mám na něm skoro závislost :D. Nadšeně jsem ho hned začala každému připravovat, táta se mi na něj šklebil (kávu pije sladkou a já mu to zapomněla osladit :D), ale všichni ostatní byli nadšeni, jsem zvědavá, jak bude tato netradiční a osvěžující varianta kávy chutnat vám 🙂

Náročnost: snadné
Čas: 10 min
Počet porcí: 2

Potřebujete:
cca 100 ml uvařené kávy
cca 200 - 300 ml vychlazeného toniku
led
plátky citronu
případně sirup bezinkový, višnový nebo grenadinu

množství berte orientačně a klidně si vše přizpůsobte své chuti,
uberte či přidejte tonik, kávu.. jak je libo.

Kávu uvařte podle svých preferencí, já třeba dávám přednost instantní. Záleží jen na vaší chuti kolik a jakou dáte, když tedy bude bez logru :).

Skleničky naplňte ledem, nalijte tonik a přes led hodně pomaličku lijte kávu. Nejlépe vám to půjde něčím, co má zobáček (já to dělám např. spodní částí z lisu na citrusy 🙂 ) a nebo lžičkou. Kávu můžete lít studenou i teplou, dělala jsem už tak i tak a efekt je stejný. Ani led není pro dvoubarevný efekt až tak důležitý, když budete lít opravdu hodně pomaličku, půjde to i bez něj, každopádně s ledem je to určitě lepší pro chuť a jde to i snáze.

Taktéž tonik můžete dát jakýkoliv, mě víc než s original tonikem chutná káva se zázvorovým, hodně zajímavý je i citrusový a nebo bitter lemon.

TIP: Pokud chcete espresso tonik trošku ozvláštnit, úplně super je přidat trošku sirupu, nejlépe se hodí bezinkový, višňový nebo třeba grenadina. Sirup lijte jako první, ještě před tonikem a neslaďte v tomto případě kávu.

Nakonec ještě do každé skleničky přidejte plátky citronu nebo limetky a můžete podávat.  A nezapomeňte mi napsat, jak espresso tonik chutná vám :).

Dobrou chuť ♥

 

 

 

 

 

 

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.