Nezařazené · Tipy a recenze

Jak jsem byla na Lillet párty

Jak jsem byla na Lillet párty | reBarbora's kitchen

Asi každý zná jako aperitiv hlavně italský Aperol, Campari.. Ale znáte francouzský Lillet? Ne? Tak to o hodně přicházíte. Tento týden jsem se zúčastnila malé letní párty, kterou pro novináře a blogery uspořádala společnost Alkohol.cz a právě drinky z Lillet jsme zde mohli ochutnat. A řeknu vám, byla to pecka.

Párty se konala v nádherných prostorách Pachtova paláce, v patiu Ateliéru Kalina, jež je už druhou restaurací Masterchefa Mirka Kaliny a jeho parťáka Víta Hepnara. Tamní prostory jsou opravdu nádherné, taková oáza klidu v historickém centru Prahy, já tam z toho byla úplně unešená. Fakt! Na zobnutí jsme dostali bramboru plněnou creme fraiche s lososovým kaviárem, čočkový salátek, masovou kroketu s karamelizovanou červenou cibulkou, řepový salátek se sýrem a jako sladká tečka byly profiterolky s karamelovým krémem.

Akce s názvem Mumm&Lillet párty začala, jak už název napovídá, sleničkou Champagne Mumm, které je známé z Formule 1, což třeba pro mě, byla novinka, jelikož Formule jde absolutně mimo mě :D. Co ale nejde mimo mě je šampaňské, které já miluju a toto pravé z oblasti Champagne bylo naprosto boží! Pila jsem ho poprvé a pevně doufám, že ne naposled ♥.

Výborné šampaňské vystřídaly záhy koktejly. A to bylo opět něco pro mě. Za mých mladých let jsem se spokojila s mojitem, teď už jsem o poznání náročnější a tady jsem si fakt přišla na své. Lillet jsem až do této doby neznala, než jsem se pustila do koktejlů, chtěla jsem ho zkusit jen tak, samotný na ledu. A řeknu vám, mám nový oblíbený pití :D. Fakt super pití, lehoučký, jemný osvěžující. A ty koktejly z něj, naprosto epesní záležitost!

Koktejlů jsme měli možnost ochutnat šest, dva z bílého Lilletu, dva z růžového a dva z červeného. Jeden lepší jak druhý ♥. Nejčastější je kombinace Lilletu s bitter lemon nebo tonikem. A kombinace je to vážně boží! Ve Francii se Lillet nejčastěji pije ale jen na ledu, doplněný plátkem citronu a nebo pomeranče.

A teď trochu teorie, co že to ten Lillet vlastně je? Jde o jedinečný, lahodný blend vína a přírodního ovocného likéru, jehož základ tvoří pomerančové kůry ze Španělska, Haiti a Tunisu. Víno a ovocný likér jsou následně smíchány a budoucí Lillet je na 12 měsíců uložen do dubových sudů, by získal svou vyhlášenou jemnost a bohatý charakter. Lillet tvoří 85 % vína a 15 % likéru. Lillet Blanc je vyráběn z hroznů Sauvignon Blanc a Sémillon. Hrozny Merlotu a Cabernetu Sauvignon jsou používány pro výrobu Lillet Rouge. Výroba ovocného likéru studenou macerací citrusů a citrusových kůr trvá 4–6 měsíců. Poprvé byl vyroben v roce 1887, kdy bratři Paul a Raymond Lilletovi zahájili výrobu v malé vesničce Podensac nedaleko města Bordeaux.

Jak jsem byla na Lillet párty | reBarbora's kitchen

Už máte na Lillet chuť? Zakoupit si ho můžete tady a pokud byste si z něj chtěli také připravit nějaký supr trupr koktejl a nevíte jak na něj, tak mám pro vás dobrou zprávu! Celé léto se u mě na blogu můžete těšit na nápojový seriálek budou domácí limonády, sirupy, koktejly.. a protože jsem z Lilletu, jak je asi z článku patrné :D, byla opravdu nadšená, tak pro vás na léto pár koktejlů právě z Lilletu nachystám.

A ještě jedna malá zajímavost, Original James Bond Vesper Martini z Flemingova Casina Royale obsahuje vodku, gin a Lillet Blanc.

Létu a koktejlům zdar!

Fotografie uvnitř článku jsou mé a vše ostatní je od od Jan Rasch

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.