Tenhle dezert se výborně hodí do letních dní, jelikož je díky citronovému krému úžasně osvěžující a lehoučký. Ale protože je strašně dobrý, tak ho určitě oceníte kdykoliv a ne jen v parných dnech, tak jdeme na to 🙂
Náročnost: snadné Čas: 15 minut Počet porcí: 6 Potřebujete: 1 tučnější zakysanou smetanu 2 bílé jogurty řeckého typu 100 g ovesných sušenek (používám oves. Zuzanky se sezamem z Lidlu) 50 - 100 g máslových sušenek 3 - 4 lžíce lemon curd 1 - 2 lžíce pomerančové marmelády citronový cukr ovoce dle chuti - já měla švestky, nektarinky, ostružiny, jahody hrst plátků mandlí
Sušenky rukou rozdrťte. Zakysanku, jogurty, lemon curd, marmeládu a citronový cukr smíchejte do hladkého krému. Ovoce nakrájejte na menší kousíčky.
Citronový cukr se dá koupit, ale udělat si můžete i doma z obyč cukru a nastrouhané kůry z citronu. Když ho budete dělat doma, dejte si pozor, ať nastrouháte jen kůru bez té bílé části, pak by byl cukr hořký.
Na dno skleničky dejte nadrcené sušenky, na sušenky dejte vrstvu krému a na krém ovoce, pak opět sušenky, krém a nakonec opět ovoce, které posypte plátky mandlí. Nechte ideálně přes noc rozležet, ať sušenky natáhnou vlhkost a chuť z krému.