Nezařazené

Mini pavlova s pomerančem

Když máte přebytek bílků, Pavlova je skvělá volba, potěšíte s ní takřka každého. Tradičně je s jahodami, ale nakyslé citrusy jsou k sladkému sněhu dokonalost! Ja ráda připravuji malé, ale klidně můžete udělat i jednu větší. Dají se uchovávat v uzavřené nádobě a pak jen narychlo naplnit šlehačkou a ozdobit ovocem.

Tentokrát jsem Pavlovy doladila pomerančovým curdem, který jsem udělala tekutější, pokud chcete curd klasicky hutnější, uberte tekutiny na max. 80 – 100 ml.

Na vyšlehání sněhu a následně šlehačky jsem využila můj oblíbený ruční šlehač Turquoise od Russell hobbs.

Náročnost: střední
Čas: 2 - 3 h

Ingredience:
100 g bílků
160 g cukru
1 lžička vinného octa
Pokud chcete Pavlovu s pro ni typickým "marshmellounovým" středem, přidejte 1 lžicku škrobu, pokud ji chcete jen sušší jako sněhové pusinky, škrob nedávejte.

Pomerančový curd:
150 ml šťávy z pomeranče
50 ml šťávy z citronu
4 žloutky
80 g másla
Cukr dle chuti, cca 30 - 50 g

K dokončení:
250 ml smetany ke šlehání (min 33%)

Korpus
Začněte šlehat bílky na nejnižší otáčky, až začnou pěnit, přidávejte na 3x cukr a šlrhejte, dokud neutvoříte pevný, stabilní sníh. Ke konci zašlehejte do sněhu i vinný ocet, případně i škrob.

Troubu předehřejte na 160 °C.

Lžičkou nebo cukrářským sáčkem s trezírovací špičkou, nanášejte na plech vyložený pečícím papírem libovolná kolečka. Nanášejte je dál od sebe, v troubě nabydou. Uprostřed každého kolečka nechte trouchu prohlubeň. Pokud nanášíte lžičkou, udělejte ji lžičkou, pokud stříkáte sáčkem, stříkejte tak, by uvnitř byl prostor na šlehačku.

Plech vložte do předehřáté trouby a po 5 – 10 minutách (až nabydou) snižte teplotu na 100 – 110°C a dosušte 1,5 h. Troubu po celou dobu neotvírejte, pavlovy by klesly a nebyly poživatelné.

Pomerančový curd
Všechny ingredience důkladně metličkou promíchejte a ns vodní lazni, za stáleho míchání povařte do zhoustnutí. Po cca 20 minutách začne směs houstnout, sundejte ji pak z vodní lazně a vmíchejte nakrájené máslo. Po vychladnutí v uzavřené nádobě uložte do lednice.

Kompletace
Na dno Pavlovy dejte trochu curdu a na to ušlehanou šlehacku, vršek ještě můžete polít curdem nebo ozdobit čerstvými pomeranči.

Dobrou chuť ❤️

Recept jsem připravila ve spolupráci s Russell hobbs a jejich úžasným ručním šlehačem Turquoise 🤍.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.