Dezerty nepečené

Rychlá čokoládová pěna

Klasická čokoládová pěna je výborná, o tom není pochyb, ne každý ale chce nebo může konzumovat syrová vejce, a v tomto případě je tato rychlá čoko pěna skvělou alternativou.

Čokoládu určitě použijte kvalitní a s vyšším procentem kakaa, protože na čokoládě to celé stojí. Stejně tak smetanu, určitě dejte min. 33 %, v horším případě se dá ještě použít 30 %. Máslo dodá krémovost, pokud ho nedáte moc, lze ale i úplně vynechat.

Pěnu můžete i různě dochucovat, např. špetkou skořice, chilli, mátovým nebo vanilkovým extraktem či spetkou tonky fazole. A když při servírování uděláte čepicku z ovocného pyré, bude to naprostá dokonalost.

Pěnu jsem připravovala v milé spolupráci s Russell hobbs a jejich ručním mixérem s netypicky tvarovanými metlami, hnětacími háky a balonovou metlou. Rychlost našlehání je u tohoto šlehače úžasná!

Náročnost: snadné
Čas: do 30 min
Počet porcí: 4 - 6 menších

Ingredience:
300 ml smetany ke šlehání (33% a více)
220 g kvalitní čokolády (alespoň 45 %)
40 g másla
Čerstvé ovoce na ozdobu
Případně třtinový cukr, pokud chcete pěnu sladší

Čokoládu a máslo rozpusťte buď na vodní lázni nebo případně velmi pomalu a opatrně v mikrovlnce*. Nechte zchladnout, ale ne ztuhnout.

Smetanu vyšlehejte do polotuha a opatrně, pomalu přilévejte rozpuštěnou čokoládu s máslem. Dejte pozor, ať čokoláda není moc teplá, jinak se šlehačka srazí.

Našlehanou čokoládovou pěnu rozdělte do skleniček/mističek a dejte vychladit. Servírujte s čerstvým ovocem, případně ještě s lžící ušlehané smetany.

*Při rozpouštění čokolády v mikrovlnce postupjte vždy po částech – každých 10 vteřin čokoládu míchejte a rozpouštějte vždy s kouskem tuku.

Dobrou chuť ❤

Recept jsem připravila ve spolupráci s Russell hobbs

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.