Tipy a recenze

Recenze knih: Loudavé vaření – Barbora Charvátová alias Máma v kuchyni

Loudavé vaření – recepty pro pomalý hrnec, je kniha, kterou budete milovat, pokud jste si oblíbili výhody pomalého vaření. Vaření v pomalém hrnci šetří čas, peníze i energii. Jídla v něm krásně propojí své chutě a jsou velice lahodná. Navíc díky nižší teplotě neztrácí nutriční hodnoty. V pomalém hrnci ráda připravuji hlavně trhané maso, dá se využít i na marmelády, přepuštěné máslo, a snad takřka jakákoliv jídla. Včetně dezertů, což mě upřímně překvapilo :).

Báru Charvátovou určitě mnozí znají jako Mámu v kuchyni, ať už ze skvěle fungujícího blogu, televizních pořadů či stejnojmených knih. Bára je zárukou kvality. Její recepty jsou vždy do detailu propracované, fungující a vynikající.

Do vaření v pomalém hrnci jsem se zamilovala pro jeho jednoduchost, časovou úsporu i přínos pro zdraví. „ B.CH.

Pokud s pomalým hrncem teprve začínáte, nebojte nic, neb Bára v úvodu knihy do tajů vaření v pomalém hrnci dokonale každého zasvětí. A to od počátků, tedy od výběru pomalého hrnce. Dále už následují recepty, které jsou rozděleny do několika kapitol – polévky, hovězí maso, vepřové maso, drůbeží maso, ryby a zvěřina, mleté maso, bezmasá a méně masová jídla, malá jídla a nakonec koláče a sladká jídla, což pro mě je nepřekvapivější kapitola, ani by mě nenapadlo, kolik parádních sladkých dezertů lze v pomalém hrnci připravit. Třeba takový cheesecake, brownies, ale i různé kaše.

…jídla navíc mohou být i zdravější, neboť zde nenastává přepalování tuků při vysokých teplotách a zároveň nedochází k tak vysoké ztrátě vitamínů a minerálů jako u běžného vaření. „ B.CH.

Pokud nad Loudavou kuchařkou uvažujete, určitě neváhejte, první výtisk byl velice rychle vyprodán a věřím, že i u druhého to bude stejné. Koupit ji můžete přímo u Báry, kde ke knize dostanete i milou pozornost.

Barbora Charvátová – už několik let let píše úspěšný blog Máma v kuchyni, kde se věnuje zdravému stravování dětí. Tomu se věnuje i mimo blog, s různými projekty či vlastními přednáškami. Napsala dvě knihy s recepty pro děti, pojmenované Máma v kuchyni a Máma v kuchyni 2.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.