Nezařazené · Tipy a recenze

Recenze knih: Cesta z těsta – Petra Burianová

Určitě jste v letošním roce zaznamenali pořád Peče celá země, jež se stal rázem fenoménem. Vítězkou se stala vystudovaná právnička Petra Burianová a snad každý, kdo pořad sledoval, musí uznat, že zcela oprávněně. I pro mě byla Petra od počátku favorit na vítězství a byla radost koukat na její perfektní výkony. Před pár týdny Petra dokončila svou knihu s názvem Cesta z těsta, která vyšla pod nakladatelstvím Albatrosmedia.

Kniha Petry Burianové však není jen pouhou sbírkou receptů, tato kniha má duši! Upřímně musím říct, že Petřina kniha pro mě byla letošní velkým překvapením. Čekala jsem krásnou knihu s výbirnými recepty, ale tato kniha nakonec mé očekávání přece jen předčila.

„Vystupme z materialistického a konzumního světa, zastavme se a vnímejme obyčejnost, poezii a jednoduchost života.“ Petra Burianová

Kapitoly v knize jsou tématicky rozdělené podle ročních období. Na jaře s tak s Petrou pečeme beránka, jarní dortík, připravíme bezovou limonádu, v létě zase zeleninový koláč, bublaninu, ovocné koláčky, na podzim nechybí recepty s ořechy, marcipánem, švestkami nebo čokoládou a až na dveře zaklepe zima čekají nás lahodné a tradiční české sladkosti jako je vánočka, perníčky, zimní dortík i několik druhů cukroví. V knize nechybí ani pečivo. Dohromady více než 80 jedinečných receptů.

Petra Burianová je nadšená propagátorka lidových tradic a řemesel a miluje folklor. A toto še se odráží i v této nádherné publikaci. Kapitoly jsou tak prokládaný ukázkami tradičních řemesel. Petra zde vypráví o dožínkách, včelařství, vyšívání jak na vrbové proutí a mnoho dalšího. Kniha je protkána také mnohými pranostikami, rčeními a samozřejmě i nádhernými fotografiemi které lákají k ochutnání.

Vydalo vydavatelství Fragment pod nakladatelstvím Albatros, kde ji také můžete zakoupit. Knihu zakoupíte také v běžné obchodní síti.

Recenze vznikla ve spolupráci s Albatros media ❤.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.