Tipy a recenze

Recenze knih: Moderní česká cukrařina – Josef Maršálek

Jsou knihy, na které se člověk těší, ještě než se dozví, že ta kniha vůbec vznikne. A tak to bylo u mě s knihou Josefa Maršálka Moderní česká cukrařina, kterou právě vydává nakladatelství Albatros media.

lrm_export_49091830862847_20200304_215702676486920462.jpeg

Miluju klasickou českou cukrařinu a Josef Maršálek ji umí dodat parádní moderní twist. Vzniknou tak nevšední, rafinované, luxusní a jedinečné zákusky, založené na klasice. Do své knihy Josef vybral 47 oblíbených receptů, každý si tak s ním může zkusit péct a experimentovat.

„V jídle jsou totiž vzpomínky. Je to součást našeho odkazu,
našeho dědictví, naší kultury a historie.
Je to něco, co musíme nutně předat dále a o co se musíme starat,
co je třeba opatrovat.” JM

Dezerty v knize mají neotřelé chutě. Zkuste co udělá v zákusku chilli nebo jak chutná spojení černých oliv a bílé čokolády. Většina surovin, z kterých jsou dezerty v knize, je běžně sehnatelná, avšak občas se lze setkat s něčím, co není až tak běžné, jako např. fazole tonka, růžová voda nebo ruby čokoláda. V Praze by s ničím problém být neměl, jinde k sehnání surovin dopomůže internet.

Recepty v moderním twistu jsou zde na klasické české zákusky, moučníky, dorty, koláče, ale také drobné zákusky nebo bonbóny. Postupy jsou u receptů popsány tak, by je zvládl každý, ale navíc jsou ještě opatřeny postupovými fotografiemi, takže se můžete Josefem nechat vést krůček za krůčkem, by byl výsledek stejně tak skvostný, jak ten Pepův.

„Udělat moučník či dezert ze špatných ingrediencí trvá
stejně dlouho, jako je připravit z těch dobrých a kvalitních.
V chuti je ale nepopsatelný rozdíl.” JM

Knihu nádhernými fotografiemi doprovodil Manuel Alejandro Cruz Dominguez a je k zakoupení na albatrosmedia.cz nebo v běžné síti knihkupectví.

„Můj pohled ovlivnilo, co jsem kde ochutnal a také ti,
které jsem na své cestě potkal.
Je to splacení dluhu zemi kde jsem se narodil a ve které žiju.
Zemi, kterou miluju.” JM

Josef Maršálek – Několik let pracoval v Anglii na vedoucí pozici v obchodním domě Harrods, kde si na jeho cukrářských výtvorech pochutnávala i královská rodina, poté se přesunul do Indie. 12 let sbíral zkušenosti po světě a nyní už je zpět v čechách. V roce 2018 se stal Zlatým cukrářem, letos jej můžeme vidět jako porotce v úspěšném televizním pořadu ČT Peče celá země, vede kurzy cukrařiny a v loňském roce vydal svoji autobiografii.

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros media a.s.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.