Tipy a recenze

Recenze knih: Víno ve sklence a na talíři – Kristina Šemberová

lrm_export_98594752000106_20200119_212548630-491114327.jpeg

Vinná kuchařka – Víno ve sklence a na talíři od Kristiny Šemberové, kterou napsala za podpory Wine of Czech republic – Vína z Moravy, vína z Čech, není pouhým souborem receptů, ale najdete tu i mnoho rad, tipů a informací o víně. Kniha obsahuje 76 receptů na pokrmy s vínem a k vínu.

Dozvíte se zde o historii vinařství v Čechách a na Moravě, a to od středověku až po dnešní dobu. Blíže se budete moci seznámit i s vinařskými oblastmi u nás, či jak se víno vyrábí.

Tato kniha je cenným společníkem pro každého milovníka vína a vůbec nevadí, pokud se v této oblasti tak úplně nevyznáte. Jak se orientovat v informacích na láhvi, jak víno degustovat, servírovat i skladovat, v tomto všem je kniha nápomocna.

Velmi jsem si oblíbila s vínem vařit, dodá šmrnc pokrmům slaným i sladkým, ať už jde o bílé, červené nebo třeba šumivé víno. Kristina Šemberová v knize přesvědčí proč s vínem i jak prakticky na to. Následuje mnoho receptů, které už z fotografií vyvolávají touhu k ochutnání. Recepty jsou rozděleny na osm kategorií –  předkrmy, polévky, ryby, pokrmy s masem i bez masa, z grilu, saláty a nechybí samozřejmě sladká tečka ve formě dezertů.

Kuchařku napsala zkušená novinářka a editorka kuchařek Kristina Šemberová. V oboru gastronomie a vína se pohybuje přes deset let, edituje kuchařské knihy Zdeňka Pohlreicha a Kateřiny Winterové, s kterou spolupracuje na televizním pořadu Herbář.

Vína k pokrmům doporučuje Tomáš Brůha, jeden z nejlepších českých someliérů a trojnásobný vítěz soutěže Bohemia Sekt Trophée.

Vinnou kuchařku si lze zakoupit zde.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.