Tipy a recenze

Recenze knih: Vietnamská kuchařka od Bé Hà a její maminky

Zažít pravou chuť vietnamských jídel můžete tak, že navštívíte Vietnam, kde k tomu budete mít i pořádnou dávku nádherné kultury, nebo navštívíte velkou vietnamskou tržnici v Praze/Brně/Olomouci a nebo si kupte vietnamskou kuchařku, tak píše v úvodu své knihy jedna z našich předních youtuberek Bé Hà Nguyen, která dala dohromady recepty své maminky a nakladatelství Albatros nyní tuto knihu přináší.

 

Kuchařka od Bé Hà má nejen duši a příběh, je z ní cítit rodinná atmosféra a láska. Bé Hà ji věnuje své mamince, od které má recepty. Jídla v knize jsou ta, co se u Nguyenů bězně doma vaří.

„Maminka je v kuchyni hotová kouzelnice, její pokrmy
jsou jedním z důvodů, proč často opouštím svůj byt v centru Prahy
a vracím se do našeho rodinného domku na severu Čech.”

Některé časově náročnější recepty zde najdete i ve zjednodušené verzi pro ty, jež mají nedostatek času. Bé Hà zde přibližuje více vietnamské vaření, např. co a jak je typické po vietnamsku jíst nebo kam na suroviny.

 

Kapitoly v knize jsou rozděleny možná trochu netradičně, čekají vás tu recepty s rýží a k rýži, recepty s nudlemi a k nudlím, recepty s bagetou a k bagetě, pak klasicky polévky a nakonec dezerty, přílohy a omáčky. Každá kapitola má i svou barvu, takže se v knize lépe orientuje.

 

A jaké recepty vás v knize čekají? Nechybí samozřejmě vietnamská klasika jako Pho Bo, Banh mi pate, Bun ca, Bun cha, nebo třeba Bun bo nam bo, ale i mnoho dalších známých i méně známých jídel, která má rodinka Nguyenů ráda. Doplněny jsou i základy, jako např. jak dobře uvařit nudle, jak na vietnamské sušené maso a nebo tradiční vietnamskou omáčku.

Vietnamská kuchyně je nejen chutná, ale i zdravá a plná čerstvých surovin a bylinek. Tato kniha je plná rodinných receptů, rodinné atmosféry, nestrojená, autentická. Zakoupit ji můžete online zde, nebo v jakémkoliv větším knihkupectví.

 

 

Recenze je ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros média ♥

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.