Tipy a recenze

Recenze knih: Alchymie bylin – Rosalee De La Foret

V běžně dostupných bylinkách a kořeních je síla, jež dokáže léčit. Ne nadarmo má kniha Rosalee De La Foret podtitul „Přírodní lékárna ve vaší kuchyni“. A v tom vám bude kniha Alchymie bylin, z produkce nakladatelství Albatros, nápomocna. Pomůže vám porozumět bylinkách a naučit se využít jejich sílu a energii co nejvíce ve svůj prospěch.

Autorka knihy, Rosalee De La Foret je bylinkářkou registrovanou u Amerického bylinkářského sdružení a vedoucí vzdělávací sekce na webu LearningHerb a je také autorkou několika online kurzů. Ve své první knize vás provede světem bylinek a koření doslova krůček po krůčku.

„Rosalee je mistriní výuky „energie“ rostlin, takže díky ní můžeme opravdu pochopit, co konkrétní bylinka dělá, jak funguje v našem těle a jaký má vliv na jednotlivce. V Alchymii bylin se to naučíme ne studiem chemických vlastností a komplexních složek rostlin, ale skutečným prožitkem toho, jak rostliny pracují s našimi smysly, zejména s chutí.”

Rosalee svým čtenářům pomůže vyvinout vnímavost na výběr bylin a koření, dozvíte se také o jejich přínosu pro zdraví nebo jak kombinovat bylinky a jejich energii. Neopomenula ani na pomůcky a nástroje, které vám vše zjednoduší a tipy, jak poznat ty nejlepší ingredience. Naučíte se tak knihu co nejlépe využít.

„Bylinky a koření mohou mít na vaše zdraví obrovský vliv, ať už jde o zlepšení chronického zánětu. Až zaznamenáte zlepšení stavu, možná vám doktor doporučí úpravu dávkování nebo umožní úplné vynechání předepsaných léků. Rozhodně ale nenavrhuji, abyste západní medicínu úplně opustili, nebo přestali brát nějaké své předepsané léky bez konzultace s lékařem.”

Kromě přínosné teorie jsou v knize samozřejmě i konkrétní bylinky a koření, rozděleny jsou do pěti oddílů dle chuti – ostré, slané, kyselé, hořké a sladké. U každého oddílu je dále pak popsáno, na co jsou tyto bylinky vhodné. A u každé ingredience jsou vypsané její léčivé vlastnosti, druhy, jak pomáhá, jak ji využívat i jak ji dávkovat. A nechybí ani několik výborných receptů, jak danou ingredienci chutně zpracovat, by byla vašemu zdraví co nejvíce prospěšná.

Autorka do knihy zařadila i malý test, který čtenářům pomůže k přesnějšímu osobnímu výběru přímo na míru. Na konci knihy je užitečná tabulka s měrnými převody i vysvětlení pojmů z knihy, by ji porozuměl a využil opravdu každý. Nechybí ani rejstřík, kde můžeme vyhledávat nejen podle nemocí, které nás trápí, ale i podle receptů.

„V celé knize vycházím z jednoho velmi prostého předpokladu: každý je jedinečný. V naší době plné informací jsou na každém rohu „odborníci“, kteří vám radí co máte jíst, čemu se vyhýbat, jaký zázračný lék překryje vaše příznaky a jaké bylinky byste vy a všichni ostatní měli užívat. Jenže ve skutečnosti jste vy sami tím největším odborníkem na sebe a na vaše jedinečné tělo. Nebudu tedy vychvalovat další zázračnou „superpotravinu“, ale ukážu vám, jak si osobně můžete vybrat ty nejlepší bylinky pro vlastní potřeby a situaci, a to po zvážení vašich osobních vlastností.”

Bylinky posilují trávení, podporují imunitní systém i nervový systém, jsou tedy pro nás opravdovým přínosem, je jen třeba jim porozumět a naučit se s nimi pracovat. Na trhu je mnoho knih o bylinkách, ale pokud hledáte jednu, která vám právě v tomto bude nápomocna, kniha Alchymie bylin pro vás bude nepostradatelná svoji komplexností. Zakoupit ji můžete např. zde.

 

„Jíst dobré jídlo plné živin a antioxidantů, díky kterým se budete cítit skvěle. A tato kniha je na taková jídla plná. ”

 

Recenze je ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros media.

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.