Tipy a recenze

Recenze knih: Red hot chilli kuchařka -Anton Enns, Nadja Buchczik

Recenze knih: Red hot chilli kuchařka -Anton Enns, Nadja Buchczik | reBarbora's kitchen

Máte rádi pálivé chutě? Chilli dodá ten správný říz nejen slaným pokrmům, ale báječně doladí i ty sladké. Abyste si pálivé chutě mohli náležitě vychutnat, naučili se s chilli papričkami zacházet, vybírat je a také rozeznávat, přichází nakladatelství Albatros s knihou, která vám v tomto bude nápomocna – Red hot chilli kuchařka z autorské dílny Anton Enns a Nadja Buchczik.

Jak už jsem výše zmínila, hned na úvod se s chilli papričkami seznámíte blíže, a to jak s jejich druhy, stupni pálivosti, využitím i bezpečností, a to včetně „hasících“ prostředků, jako je např. okurkové lassi.

„Pokud vás při konzumaci ostrých pokrmů pálí ústa, raději
byste si je neměli vyplachovat vodou, protože pálivý kapsaicin
se nerozpouští ve vodě, nýbrž v tuku. Voda by pálivé složky
v ústech a hltanu jen více rozložila, takže by se pokrm
poté zdál ještě pálivější.“

Pak už čeká nálož pikantních receptů. Nejdříve jsou na řadě dipy a různé omáčky, kterými si můžete báječně doladit pokrmy. Zkuste třeba chilli aioli, sýrovou omáčku nebo připravte bbq pálivou omáčku a budete hvězdou vaší gril párty.

V další kapitole najdete recepty na mírně i hodně pálivé předkrmy a malá jídla, masová i vegetariánská. Můžete si tak užít např. Ostré čočkové kuličky, ohnivý slaný koláč i pikantní pórkovou polévku s chilli krevetkami nebo různé pikantní saláty.

Za ostrost lusků chilli může přírodní látka kapsaicin.
Jedná se o alkaloid, který je až na pálivost chuťově neutrální.
Je teplotně stálý, což znamená, že i po zahřátí nebo zmrazení
ostrost v chilli papričkách zůstává.“

Mezi hlavními chody najdete takové poklady jako je ceviche, hot dog, ostré kuřátko, chilli con carne z trhaného masa, ohnivý dhal.., že se vám budou sbíhat sliny na každé stránce je zaručeno už díky nádherným fotografiím, které recepty doprovází.

Pokud ještě neznáte sladká jídla s chutí chilli, můžete to napravit díky poslední kapitole. Sázka na jistotu rozhodně bude čokoládový chilli lava dortík nebo čokoládová pana cotta s chilli, neb čokoládáda si s chilli velice dobře rozumí a takových receptů vás tu o tom přesvědčí hned několik. Ale i mléčná rýže s pikantními švestkami určitě nadchne mnohé chuťové pohárky.

Na mnoha místech se rozvinul opravdový kult chilli.
V Novém Mexiku se například sklizeň slaví festivalem
Hatch Valley Chile Festival, který ročně přitáhne
kolem 30 000 návštěvníků.“

Tuto pálivou knihu má na svědomí dvojice autorů. Kuchař a foodstylista Anton Enns, jehož vášeň pro dobré jídlo přerostla i v povolání – pracoval v různých oceňovaných restauracích a nyní uchvacuje hosty novými, lahodnými kreacemi na exkluzivních akcích své Gaumenwerkstatt.

Nadja Buchcziková fotografii vystudovala a nyní jako fotografka na volné noze pracuje pro různé podniky, agentury i nakladatelství a nafotila i nádherné chutě navozující fotografie do této knihy, kterou v případě zájmu můžete zakoupit ZDE.

 

Recenze je ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros media.

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

 

 

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.