Tipy a recenze

Otevření nového zmrzlinového salonu Crème de la Crème

Kdo má rád zmrzlinu, určitě mu není cizí jméno Crème de la Crème, jejichž řemeslná zmrzlina je už vyhlášená. Ke stávající zmrzlinárně Crème de la Crème přibyla další pobočka, nedaleko té stávající a to na Národní třídě, kde Honza Hochsteiger, alias Pan Zmrzlinka otevřel svůj nový zmrzlinový salon. A já tam zavítala na otvíračku.

Připadala jsem si tam jako v nebi, krásné prostředí navozovalo atmosféru 20. let, z celého personálu včetně Honzy přýštil francouzský šarm, vše umocněno ještě šansony a báječnou pianolou, do které jsem se na první pohled zamilovala a která dominuje zadní části salonu. A samozřejmě naprosto jedinečná zmrzlina, která dostane do kolen každého mlsala.

Otevření nového zmrzlinového salonu Crème de la Crème | reBarbora's kitchen

Zmrzlina se připravuje každý den a jen z těch nejlepších surovin. Honza Hochsteiger ji bude i sám u vitríny připravovat, takže mu můžete kouknout pod ruce. A na chuti je ona poctivá řemeslná výroba samozřejmě sakra poznat. Oproti provozovně v Husitské, kde si můžete vybírat ze třiceti druhů zmrzlin, si na Národce můžete vybírat dokonce ze čtyřiceti druhů! A to už vám může zamotat hlavu :). Jsou zde každý den připraveny zmrzlinky ovocné, smetanové, ale i třeba veganské neovocné nebo bez cukru.

Vybírat z tolika druhů a ještě když jedna příchuť vypadá líp než druhá je celkem řehole :). Já jsem měla samozřejmě můj oblíbený slaný karamel, levanduli, která mě uchvátila, mango, malinu, campari, jahodu s thajskou bazalkou, kávu, bacardi, grenadinu, borůvku s levandulí a nemohla jsem vynechat asi tu nejslavnější z Crème de la Crème a to slaný arašíd. Na ten se hodně pějí ódy a po ochutnání musím uznat, že oprávněně, i když levanduli a mango asi u mě stejně nepřekoná :D. Do budoucna se plánují i luxusní příchutě jako šafránová či lanýžová.

Zmrzku si můžete dát do kelímku nebo do kornoutku, který jsem nakonec prubla, i když kornoutky ráda nemám. Ovšem tenhle domácí, který byl jako wafle byl boží! Navíc si ho můžete polít čokoládou, velkým lákadlem této prodejny je totiž tempírka čokolády neboli čokovod. Až se přejíte zmrzky, čekají tu na vaše chuťové pohárky výborné dorty a naprosto nepřekonatelná jemná a krémová káva z domácí řemeslné pražírny Radima Tomka. A aby toho nebylo málo, plánuje Honza i slané snídaně.

Nakonec ještě pár fotek z onoho zmrzlinového ráje:

 

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.