Tipy a recenze

Grand kitchen zóna v OC Chodov – Na co se těšit a jaké je menu Marka Raditsche?

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

To, že se v pražském nákupním centru Chodov otevřela nově dostavěná část, jste už určitě slyšeli. Otevření totiž bylo vskutku pompézní. A bylo proč, nově dostavěná část je  opravdu nádherná. Přibylo 40 000 m² obchodní plochy, mezi které patří i obrovské multi kino Cinema city s 18 promítacími sály, zahrnující např. 4D promítání nebo VIP zónu, kde si můžete dokonce pohodlně lehnout a vychutnávat si jídlo z tamní restaurace. Dále tam vznikl třeba saunový svět (který otevírat teprve bude) nebo naprosto famózní dětský koutek. A také restaurační zóna Grand kitchen, a právě o té vám chci dnes psát.

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Grand kitchen je food zóna, která si dává za cíl nabídnout širokou škálu různých kuchyní tak, aby si zde každý přišel na své, je to zóna s vysokým standardem stolování, jídlo zde dostanete na porcelánu (tedy s výjimkou KFC, kde k jejich kultuře patří papír 🙂 ) a krom nádherného prostředí či designového nábytku, vás čekají na stolečcích i květináče s bylinkami, které si můžete libovolně přidávat do jídla, což mi přišlo naprosto boží :). Naleznete zde i dokonalé rodinné zázemí – odpočinkovou zónu nebo dětský koutek s mikrovlnnkou na příkrmy, ohřívačkou lahviček a dětskou hrací zónou.

 

Restaurací je tu mnoho, italské Andiamo zde otevřelo svou vůbec první restauraci v Čechách, svou další pobočku zde otevřelo oblíbené asijské bistro Spicymama, je zde zastoupena mexická kuchyně – Habanero mexican grill i Indie – Bombay express, další Asii vám nabídne také Kobe fusion nebo Running sushi, je zde Tom’s burger nebo klasiky jako Světozor, Kfc a McDonald’s a mnoho dalších. Na své si přijdou i vyznavači vegetariánských a raw jídel a to třeba v restauraci Vegg-Go nebo Bistrawveg. Jak vidíte, opravdu si zde vybere každý.

Ambasadorem celé Grand kitchen zóny se stal známý šéfkuchař Marek Raditsch, který má za sebou mimo jiné práci v michelinských restauracích v Dánsku a Norsku a nyní zastává roli executive chefa celé skupiny luxusních restaurací Kampa Group. Znát ho také můžete jako porotce ze slavné soutěže Masterchef. A co o Grand kitchen říká sám Marek? „Myslím si, že se jedná o v České republice unikátní koncept. Je tu totiž spousta obchodních center, ale mají rozličnou kvalitu. V Centru Chodov se mi líbí, že se podařilo zkombinovat více stylů a velice příjemné prostředí na stravování, je tady jasná přidaná hodnota,“

Marek Raditsch speciálně pro Grand Kitchen připravil unikátní nabídku tzv. Signature Meals. Jedná se o pokrmy, které Marek vytvořil pro vybrané restaurace. Mezi zúčastněné podniky patří Spicymama, The Pub, Vegg-go a Tom´s Burger. Pak také Mondieu, ale ten ještě nestihl otevřít. Signature Meals budou k dostání v Centru Chodov mezi 11. a 30. říjnem, máte tedy posledních pár dní na to, Markem vytvořená jídla stihnout. A že to stojí za to, se tam vydat, o tom jsem se včera sama přesvědčila. S Markem jsme se sešli, by nám o všem povyprávěl a abysme jídla ochutnali. Jak sám říkal, vytvářel je přímo s danými podniky tak, by nejen lidem chutnalo, ale aby se kuchařům i dobře vařili.

Jak už jsem zmiňovala, Mondieu je stále ještě zavřené, zbývají tedy další 4 restaurace. Nakonec jsme zašli do Tom’s burger a Spicymama. Pro s Tom’s burger Marek vytvořil Dančí burger s houbami, karamelizovanou cibulkou a brusinkami, který je přímo epesní! Houstička uvnitř nadýchaná a na povrchu křupavá, maso šťavnaté a hlavně kvalitní, vše tak, jak má být.

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Ve Spicymama podle Marka dělají kachní ramen s houbami shitake, marinovaným vajíčkem, jarní cibulkou a udon nudlemi. A ten tedy je! Polévky miluju a tento kachní ramen je tak výborný, že bych jej mohla snídat, obědvat i večeřet :). Silný, dokonale vychucený vývar, vajíčka tak skvělá, že je budete chtít pořád, uvnitř polévky natrhané maso z kachních stehýnek a na povrchu plavou rozsýpající se kachní prsíčka a to vše dotváří úžasně udělané houby, cibulka a spousta koriandru. Ano, o tomto ramenu se mi bude zdát ještě dlouho :). Obě vyzkoušená jídla vám mohu jen a jen doporučit a rozhodně se vyplatí si na ně zajet. I porce jsou vskutku gigantické.

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Grand kitchen zóna v OC Chodov | reBarbora's kitchen

Tak neváhejte, speciální řada pokrmů ve vybraných restauracích bude už jen 5 dní!

 

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

 

 

 

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.