Tipy a recenze

Recenze knih: Bylinky české zahrádky

Recenze knih: Bylinky české zahrádky | reBarbora's kitchen

Máte rádi bylinky a chcete se o nich dozvědět víc? Jak pěstovat i jak zpracovat bylinky, na to vše vám tato kniha odpoví. Petra Rubášová se ve své knize Bylinky české zahrádky věnuje nejen těm bylinkám, které si můžete doma vypěstovat, ale i těm, které naleznete volně v přírodě.

Chcete vědět na co vše je dobrá majoránka, jak ji zpracovat a nebo jak využít levanduli nejen v kuchyni? A co třeba obyčejná pampeliška, kopřiva nebo sedmikráska? Věděli jste například to, že borůvka vám může pomoci při chronických zánětech tlustého střeva nebo že řebříček se nemá rád se sluníčkem? Ne? Tohle a mnohem víc se v knize dozvíte.

Petra vám nejprve povypráví o bylinkách, které si můžete vypěstovat i doma na okně. A že jich je! Poví vám nejen jak je pěstovat, jak s nimi pak zacházet nebo jak je uskladnit, ale také se dozvíte spoustu zajímavostí. Pro mě třeba byla novinka to, že černý bez, dokud neprojde tepelnou úpravou, tak je mírně jedovatý.

Recenze knih: Bylinky české zahrádky | reBarbora's kitchen

Další část knihy je věnována bylinkám, které naleznete volně v přírodě. Bylinky jsou řazeny podle měsíců, kdy je můžete sbírat. Začíná se v březnu podbělem a končí se v listopadu jmelím. Ano, i jmelí vám může být k užitku, i to pro mě byla novinka.

Teorie je fajn, ale co praxe, že jo. Nebojte, i na to autorka knihy myslela a tak vás v k knize čekají recepty nejen na kuchyňské využití bylinek, ale i na kosmetické.

Jak sbírat, co sbírat, kdy sbírat, jak pěstovat, jak uskladnit, zakonzervovat, nakoupit a v co proměnit.. vyčerpávající informace, že? S takovými informacemi vás nezaskočí žádná bylinka! Tak směle do toho, bylinky jsou úžasný dar přírody ♥.

 

 

 

Recenze je napsaná ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros.

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.