Nezařazené · Tipy a recenze

Velikonoční degustace v Ateliéru Kalina

Degustace v Ateliéru Kalina | reBarbora's kitchen

Jak už jsem zmiňovala, ve středu jsem byla pozvaná na akci, kterou pořádala společnost Alkohol.cz, jež patří k předním prodejcům alkoholu u nás. Smyslem akce bylo osvětlit zapomenuté tradice pití ovocných destilátů v době Velikonoc, které vytlačují méně tradiční lihoviny. Všechny destiláty nám parádně představil barman a mistr světa v oboru mixologie Achim Šipl. O tradicích kolem Velikonoc i destilátech, o kterých byla řeč, ale zase příště.

Degustace se konala na naprosto kouzelném místě, přímo v centru Prahy. U řeky, s výhledem na hrad – v barokním Pachtově paláci, kde se nachází nově otevřená restaurace kuchařského mistra Mirka Kaliny, v Ateliéru Kalina.

Na Ateliéru Kalina je krásné mimo jiné to, že propojuje skvělé jídlo s uměním. Restaurace totiž slouží i jako galerie a umělecké kousky, které jsou zde vystavené si můžete i zakoupit. Obměňovat se budou každé tři měsíce.

S ohledem na to, že akce byla připravena k blížícím se Velikonocům a s ohledem na to, že budeme ochutnávat ovocné destiláty, připravil Mirek Kalina se svým týmem menu masové a trochu těžší.

Degustace v Ateliéru Kalina

Degustace v Ateliéru Kalina | reBarbora's kitchen

Podávalo se mé milované kachní rillettes, které bylo opravdu dokonale vymazlené a plněný bůček s medvědím česnekem, který mě velmi mile překvapil a moc chutnal.

Degustace v Ateliéru Kalina | reBarbora's kitchen

Jakožto hlavní chod byla zvěřinová sekaná s bramborovou kaší. A to byla pecka. Zvěřina je v dnešní době hodně opomíjena a myslím, že dost neprávem, protože je jedním slovem skvělá.

Degustace v Ateliéru Kalina | reBarbora's kitchen

Pokud budete v centru Prahy, určitě Pachtův palác navštivte, to místo má své kouzlo :). Vedle restaurace se nachází neméně stylová kavárna a nad restaurací je hotel.

Celá akce byla moc vydařená, byli jsme jak v bavlnce, jídlo špičkové a pití kvalitní. Atmosféra uvolněná a veselá, moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem toho byla součástí.

A ještě pár fotek z celé akce.

 

Pořadatel akce: Alkohol.cz
Fotografie v galerii: Jan Rasch
Fotografie v článku: můj archiv, foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.