Tipy a recenze

Recenze knih: Tak chutná hygge – Svatava Vašková

Hygge je v posledních letech čím dál častěji používané slovo, čím dál více lidí chce žít hygge, bydlet hygge, a aby byla ta správná pohodová atmosféra dokonalá, chce to i rychle a snadno, tedy pohodově vařit a jíst a právě proto nakladatelství Albatros přichází s novinkou od Svatavy Vaškové alias Coolinářky – Tak chutná hygge.

„A v čem vlastně hygge spočívá? Je to pohoda, kterou cítíte,
když se šálkem kávy pozorujete za oknem letní bouřku. Je to pocit
teplého domova, bezpečí, sounáležitosti a štěstí. Jsou to chvíle,
které trávíte s lidmi, které máte rádi. Je to stůl osvětlený
svíčkami a skvělé jídlo na něm..”

Jak už sem předestřela, kniha Tak chutná hygge má za cíl pomoci vám (jídlem) navodit tu správnou pohodovou atmosféru, hygge atmosféru. Pravda je, že pohodová příjemná atmosféra z knihy přímo sálá, díky kouzelným fotografiím autorky Svatavy Vaškové i doprovodných fotografií Lucie Baštové.

Rychlé a snadné recepty, které se v knize skrývají jsou rozděleny do několika kapitol. V té první najdete výborné polévky z celého světa, pro běžnou i slavnostnější příležitost.

Recepty pro běžnou i slavnostnější příležitost najdete v každé kapitole. Následující tři kapitoly jsou věnované večeřím, a to Studené večeře, Teplé bezmasé večeře a Teplé večeře s masem. Najdete zde spoustu inspirace na výborná jídla, opět z celého světa.

„Hygge jsou i chvíle s přáteli, prostřete velký stůl,
uvařte dobré jídlo, povídejte, hodujte a nespěchejte.

 

V závěru knihy byste možná čekali sladkou tečku k doladění hygge atmosféry, ale není tomu tak. Dezerty zde nenajdete. Poslední kapitola knihy nese název Snacky a zobání a ukrývá recepty na slané pochutiny, což třeba mně vůbec nevadí, neb různé slané tyčky, šátečky, krekry a jednohubky miluji. A např. při nadcházejícím Silvestru se vám tato kapitola bude dozajista hodit.

„A protože dobré jídlo a večerní pohoda
vždy navodí tu správnou atmosféru..″

Pokud Knihou chcete udělat radost sobě nebo svým blízkým, zakoupit ji můžete V eshopu Albatrosu. Kniha je v praktické měkké vazbě s klopami a na křídovém papíru, takže do kuchyně ideál :).

Ve spolupráci sn akladatelstvím Albatros media ♥.

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

 

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.