Tipy a recenze

Recenze knih: Víc než jen Vietnamská kuchařka – Long Tran & Thuy Nguyen

Recenze knih: Víc než jen Vietnamská kuchařka – Long Tran & Thuy Nguyen | reBarbora's kitchen

Vietnamské jídlo se v našich kuchyních zabydluje s čím dál větší oblibou. Není divu, vietnamská kuchyně je pestrá, plná chutí a čerstvých bylinek. Pokud také patříte mezi milovníky vietnamských jídel, chcete se je naučit a také nakouknout „pod pokličku“, pak vás tato knihy z dílny Albatrosu dozajista zaujme.

Kniha od Long A Thuy dostává svému názvu do puntíku, opravdu je to víc než jen kuchařka, i když se to nemusí na první pohled zdát, kniha je docela útlá. Krom receptů vás tu totiž čeká mnoho informací o Vietnamu a vietnamském jídle.

Dozvíte se jaké ingredience se ve Vietnamu často používají, bez jaké zeleniny a bylinek se neobejdete nebo také kam na dobré vietnamské jídlo v čechách zavítat. A to včetně vietnamské kultury.

Autoři knihy vás přes své řádky a krásné fotografie vezmou na výlet do Vietnamu a také vám prozradí více o nákupu a uchovávání potravin.

Samotné recepty jsou rozděleny podle toho, do které části Vietnamu patří – sever, střed, jih.

„Vietnam představuje polodlouhý stát a chutě různých jídel se proto mohou lišit v závislosti na lokalitě odkud pochází.“

Do severního Vietnamu se podíváme např. Za velmi oblíbeným vietnamským jídlem a to slavné Bún chả nebo neméně slavná a výtečná polévka Phở Bo. A také oblíbené smažené závitky Nem rán.

Střed Vietnamu patří méně známým jídlům, avšak kdo se v této kuchyni orientuje, určitě mu není cizí např. rybí polévka Bún Cá nebo tapiokové knedlíčky Bánh bột lọc.

Jih, touž jsou zase velice „profláknutá“ jídla jako mé oblíbené nesmažené závitky Nem cuốn nebo všem velice dobře známá vietnamská bageta Bánh mì.

Toto vše se z knihy dozvíte a nejen to. Také jaké jsou výhody a výjimečnost vietnamské kuchyně a mnoho dalších vietnamských zajímavostí. Pokud jste tedy dospěli k závěru, že by ani vám tato nádherná, povedená publikace neměla chybět, zakoupíte ji např. ZDE.

Long Tran & Thuy Nguyen – Long a Thuy alias Zase rýže vás naučí vařit vietnamská jídla i na svých kurzech, vše o kurzech i jejich dalších službách najdete na jejich webu.

Recenze je ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros media.

Foceno Sony Alpha A6000, Sony SEL35F18 35mm

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.