Tipy a recenze

Recenze knih: Dobrá sezóna na jaře

Recenze knih: Dobrá sezóna na jaře | reBarbora's kitchen

Dnes bych vám ráda představila knihu Dobrá sezóna na jaře. Kniha je už druhou v pořadí blogerského dua Michaely Reidlové a Denisy Sýkorové alias blog Dobrá sezóna. Přiznám se, že blog Dobrá sezóna mi byl do této doby neznámý a přitom tam najdete tolik báječných nápadů, jak co se týká jídla, tak nápady floristické, neboť Denisa je profesionální floristkou. A přesně taková je i tato kniha, plná nápadů do kuchyně i na dekorace.

Recenze knih: Dobrá sezóna na jaře | reBarbora's kitchen

Kniha je rozdělena na tři kategorie. První kapitola s názvem Velikonoce je, jak už název napovídá, věnovaná právě Velikonočnímu tvoření, najdete zde návody na krásné květinové dekorace, jako třeba hyacintový věneček, ale také klasické velikonoční recepty, ať už jde o beránka nebo velikonoční sušenky.

Druhá kapitola je nazvaná Všechno kvete a věnována je mému nejmilejšímu období v roce, kdy se příroda probouzí, všechno začíná kvést a příroda dává první dary do kuchyně. A právě z těchto darů a květin jsou recepty a floristické návody v této kapitole. Najdete tam tedy nejen jak zpracovat medvědí česnek nebo bez, ale také např. tulipánový květináček.

Recenze knih: Dobrá sezóna na jaře | reBarbora's kitchen

Třetí kapitola se soustředí na období před létem a jmenuje se Léto přichází. I tady najdete tématické nápady, ať už je to zmrzka, letní věneček nebo stojánek na grilovací příbory.

Recenze knih: Dobrá sezóna na jaře | reBarbora's kitchen

Na konci knihy najdete i malý herbář, kde jsou představeny bylinky, které děvčata v receptech použily a taky je zde několikastránkový prostor na vaše případné poznámky.

Recenze knih: Dobrá sezóna na jaře | reBarbora's kitchen

Přijde mi docela škoda, že receptů je v knize poskrovnu. Floristických nápadů je tam sice více, ale taky ne moc. Na druhou stranu chápu, že když se nápady týkají jednoho ročního období, nebude to na „megaknihu“. Tuto knihu bych tedy doporučila spíše těm, kdo má tvořivého ducha, miluje květiny a spokojí se se základními recepty.

Květinami je kniha celá protkána, to se mi na ní líbí moc, květiny miluju. Co už se mi tolik nelíbí je koncept knihy, v kterém se trochu ztrácím. Mám ráda, když je odděleno co budu na daný recept potřebovat a zvlášť postup. Tady se to, co budete potřebovat, dozvíte až z textu. Taky mám u knih ráda krásné fotografie, které mě lákají k vyzkoušení, to se mi tady bohužel moc neděje, ale pravda je, že na fotky jsem čím dál víc náročná, takže je to spíše můj subjektivní problém.

Formát knihy není nijak velký a kniha je i lehoučká, tak ji v pohodě můžete vzít sebou do kabelky. A co se receptů a floristických nápadů týče, nemusíte se bát, že byste je nezvládly, jsou velice snadné a z dostupných surovin. Z celé knihy navíc dýchá pohodová atmosféra.

Knihu vydalo nakladatelství CPress ve společnosti Albatros v letošním roce. Takže je to horká novinka. Přeji tedy ať se kniha líbí a najde si co nejvíce čtenářů.

 

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.