nápoje · Nealkoholické

Cold brew coffee /studená káva

Cold brew | reBarbora's kitchen

Poslední dobou vidím všude fotky kávy zvané Cold brew a samozřejmě jsem ji potřebovala hned zkusit, a tak jsem pátrala :). Cold brew je káva, kdy se rozemletá kávová zrna nelouhují teplou vodou, nýbrž studenou. Tento proces zabere sice celý den, ale výsledek stojí za to.

Takto připravená káva je mnohem jemnější, jelikož vykazuje nižší aciditu. Výborná je tedy jak pro ty, co nemusí klasickou kávu, ale oproti klasické je vhodnější i pro ty, jež klasickou kávu nemůžou na žaludek.

A jak na to? Je to velice snadné!

Náročnost: snadné
Čas: 10 min + extrakce

Potřebujete:
mlýnek na kávu
praženou nemletou kávu - 1 menší hrneček
vodu - 1 l

Základem je čerstvé namletí kvalitních kávových zrn. Káva musí být namleta nahrubo, takže při mletí postupujte opatrně a zapněte mlýnek vždy na vteřinku, ať ji nenamelete moc na jemno.

Hrubě namletou kávu dejte do uzavíratelné nádoby, ideálně sklenice s víčkem a zalijte převařenou studenou vodou. Důkladně promíchejte, ať nasákne úplně všechna káva.

Cold brew | reBarbora's kitchen

Extrahovat můžete jak v lednici, tak mimo lednici a  to cca 24 h, ale klidně můžete i déle. Pokud budete extrahovat kratší dobu, káva bude hodně slabá a je pak třeba na to myslet při podávání, resp. ředění.

Po 24 h louhování kávu přeceďte, ideálně přes plátýnko nebo malý cedníček. Dále už můžete postupovat dle libosti, kávu si nařeďte vodou jak vám bude vyhovovat (mně chutná 1:1). Klidně můžete ředit i teplou vodou. Můžete přidat mléko/smetanu  i cukr, výborný je v tom třeba vanilkový.

Takto extrahovaná káva vám vydrží v lednici i dva týdny.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.